W pierwszym tygodniu grudnia w naszej szkole odbył się konkurs pod nazwą Stypendiada Wczesnoszkolna, który jest realizowany w ramach Ogólnopolskiego Projektu Stypendialnego dla klas drugich i trzecich. W tegorocznej edycji zmagania uczniów odbywały się w następujących kategoriach: konkurs czytelniczy

“Abecadło” (1 grudnia), ortograficzny “Ortografek” (2 grudnia), matematyczny “Plusik” (3 grudnia) i plastyczny “Plastuś” (10 grudnia). Do rywalizacji przystąpili uczniowie z wszystkich klas drugich i trzecich przygotowani przez panie wychowawczynie: Małgorzatę Pawikowską, Karolinę Sawicką, Marię Trząsalską, Ewę Misterską Joannę Wasierzyńską, Małgorzatę Pawłowską i Zytę Zdrojewską.
Natomiast 11 stycznia odbyła się Ogólnopolska Olimpiada “Olimpusek” - sprawdzian zintegrowany (sesja zimowa). Brało w nim udział 40 uczniów z klas drugich i trzecich przygotowanych przez panie: Małgorzatę Pawłowską, (IIIB), Marię Trzasalską (IIC), Joannę Wasierzyńską (IIIA), Zytę Zdrojewską (IIIC).
Sprawdziany i konkursy odbywały się pod nadzorem komisji w składzie: panie dyrektor Danuta Kuczyńska i Anita Gierszewska oraz nauczyciel-bibliotekarz Elżbieta Izydorkiewicz.
Rywalizacja ta daje szansę na odniesienie sukcesu już najmłodszym dzieciom i pozwala odkryć ich talenty oraz zmotywować do dalszej owocnej pracy, ponieważ celem konkursów jest rozwijanie różnorodnych uzdolnień, kreatywności oraz wrażliwości artystycznej, dlatego cieszymy się, że przystąpiło do nich bardzo wielu uczniów z naszej szkoły. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy kolejnych sukcesów.