Dnia 11 kwietnia 2016 r. w naszej szkole odbyły się igrzyska sportowe pod hasłem: "Żyję zdrowo i wesoło". Celem imprezy było zaspokojenie naturalnej potrzeby ruchu u dzieci, wdrażanie do przestrzegania zasad bezpieczeństwa i do aktywnego wypoczynku.
80 zawodników reprezentowało

10 klas, wszyscy bardzo chętnie i sprawnie wykonywali zadania z użyciem różnych przyborów, takich jak: piłki, woreczki, balony.
Bardzo pomocni okazali się kibice i uczniowie klasy V c, którzy demonstrowali ćwiczenia oraz czuwali, aby młodsi koledzy dokładnie je wykonywali. Zajmowali się oni również rozkładaniem i składaniem sprzętu potrzebnego do przeprowadzenia poszczególnych konkurencji.
Wszyscy uczniowie zostali zwycięzcami, ponieważ najważniejsza była wspólna zabawa, a także sprawdzenie swoich możliwości.
Pani dyrektor Danuta Kuczyńska wraz z wicedyrektor Anitą Gierszewską wręczyły każdemu uczestnikowi nagrodę i dyplom ufundowane przez Komisję do spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w gminie Brześć Kujawski.
Dziękujemy paniom: Annie Sobczak, Romualdzie Pietrzak i panu Waldemarowi Wawrzyniakowi za zorganizowanie i przeprowadzeniu igrzysk.