Spis treści

Dnia 28 kwietnia 2016 roku odbył się III Szkolny Konkurs Logopedyczny „Mały Mistrz Mowy" pod hasłem „Suchą szosą szła szczypawka”. Uczestniczyło w nim jedenaścioro uczniów z klasy: pierwszej, drugiej i trzeciej oraz jeden uczeń z klasy o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
Celem konkursu było budzenie zainteresowań literackich, propagowanie poprawnej i wyrazistej wymowy oraz rozwijanie zdolności recytatorskich. Każdy reprezentant danej klasy recytował przed jury wcześniej przygotowany wierszyk, przepełniony trudnymi pod względem artykulacyjnym głoskami oraz dodatkowo musiał wykonać określone zadanie logopedyczne przeznaczone dla odpowiedniej grupy wiekowej takie jak: dmuchanie baniek i kapsli do bramki, przenoszenie pchełek za pomocą słomki , trzymanie słomki między wargą a nosem.
W logopedyczne tematy wprowadziły nas uczennice klasy I B Julka, Blanka i Wiktoria – wierszem „Reguły dla gaduły” autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej. Natomiast w trakcie narady komisji konkursowej wszyscy uczniowie próbowali zmierzyć się z wymową łamańców językowych. Towarzyszyło temu bardzo wiele śmiechu i dobrej zabawy. Uczestnicy szkolnych potyczek logopedycznych włożyli mnóstwo pracy w przygotowanie się do konkursu. Za włożoną pracę, dykcję, prawidłową artykulację wierszyków, ekspresję, zgodność tekstu z treścią zostali ocenieni przez jury i otrzymali dyplomy oraz drobne upominki , a laureaci dodatkowo nagrody książkowe.