27 września uczniowie klasa młodszych naszej szkoły brały udział w uroczystym dniu zorganizowanym z okazji dnia naszego patrona Władysława Łokietka.
Dzięki inicjatywie Małego Samorządu Uczniowskiego braliśmy udział

we wspaniałym występie zaprzyjaźnionego zespołu folklorystycznego „Spod strzechy” działającego przy Brzeskim Centrum Kultury. Panie przybliżyły na kulturę Kujaw, pokazały nam prawdziwy strój kujawski. Zespół przygotował specjalnie na tę okazje piosenkę o naszym patronie. Wszystkie dzieci, nauczyciele na czele z panią dyrektor mogły uczestniczyć w zabawach muzycznych przygotowanych przez zaproszonych gości. Po zakończonym występie rodzice naszych uczniów przygotowali wspaniały kujawski poczęstunek- nie mogło zabraknąć chleba ze smalcem, ogórków kwaszonych oraz wielu przepysznych ciast drożdżowych.
 Po takich wspaniałościach uczestniczyliśmy w mszy świętej w naszym kościele parafialnym oraz złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem naszego patrona. Na koniec starsze klasy zaprosiły nas na wspaniałą inscenizację za co serdecznie dziękujemy.