A A A

Uświadamianie uczniom potrzeby zachowania rozsądku i zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania zimowych sportów i organizowania zabaw na świeżym powietrzu, a także podczas poruszania się po ulicach i drogach publicznych jest obowiązkiem szkoły. Dlatego też 6 lutego 2018r. na pięć dni przed feriami, w Szkole Podstawowej nr 1 w Brześciu Kuj. odbyło się spotkanie z dzielnicowym Brześcia Kujawskiego – asp. sztab. Robertem Wójtowiczem. Po serdecznym powitaniu przybyłego gościa przez wicedyrektor szkoły – panią Anitę Gierszewską, głos zabrał dzielnicowy przybliżając wszystkim uczniom jak bardzo niebezpieczne jest zjeżdżanie na sankach w okolicach, gdzie odbywa się ruch pojazdów. Przypominał, że nie należy bez nadzoru osób dorosłych brać udziału w kuligach i innych zimowych zabawach. Przestrzegał przed organizowaniem kuligów za pojazdami mechanicznymi oraz wchodzeniem za zamarznięte zbiorniki wodne.
Funkcjonariusz przypomniał również obowiązujące przepisy ruchu drogowego, akcentując jak ważne jest ich przestrzeganie. Dzieci zostały poinformowane o konieczności noszenia na odzieży różnego rodzaju elementów odblaskowych, które szczególnie w okresie zimowym zwiększają bezpieczeństwo pieszych na drodze.
Spotkanie minęło w ciepłej i przyjaznej atmosferze, a informacje i udzielone przestrogi dotyczące bezpieczeństwa, na pewno pozwolą wszystkim uczniom w dobrym zdrowiu powrócić po feriach do szkoły.

 • Bezpieczne ferie_2
 • Downloads: 4
 • Ocena: Brak głosów 
 • Komentarzy: 0
 • Bezpieczne ferie_5
 • Downloads: 4
 • Ocena: Brak głosów 
 • Komentarzy: 0
 • Bezpieczne ferie_7
 • Downloads: 4
 • Ocena: Brak głosów 
 • Komentarzy: 0
 • Bezpieczne ferie_4
 • Downloads: 4
 • Ocena: Brak głosów 
 • Komentarzy: 0

comments

Copyright © 2009-2016. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Łokietka w Brześciu Kujawskim. Designed by BSK

Joomla Templates by Joomla-Monster.com