20 kwietnia 2018 r. z inicjatywy pani Agnieszki Kaczmarek wybraliśmy się do uroczego Torunia. Pojechaliśmy dość dużą grupą, bo aż 40 osób z klasy IIIb i IIIa. Opiekę sprawowały panie: A. Kaczmarek, A. Henke, K. Pawikowska oraz S. Konarska.

Toruń przywitał nas piękną pogodą. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Jest to miejsce, które promuje nowoczesną komunikację naukową. Ucznowie samodzielnie mogli przeprowadzać doświadczenia, badać zjawiska z różnych dziedzin nauki, poznawać prawa przyrody, a przede wszystkim dobrze się bawić.

Następnie wraz z przewodnikiem wybraliśmy się na spacer po Starym Mieście. Wąskimi uliczkami przeszliśmy pod Krzywą Wieżę, z którą związana jest legenda o zakochanym zakonniku. Zatrzymaliśmy się przy toruńskim osiołku. Zobaczyliśmy pomnik Mikołaja Kopernika, ratusz, Katedrę NMP, kamienice mieszczańskie z końca XIII-XVIII w., Dom Kopernika - przypuszczalne miejsce urodzin słynnego astronoma, i Bulwar Filadelfijski ciągnący się wzdłuż Wisły na całej długości średniowiecznych murów miejskich.

Po zwiedzeniu największych atrakcji miasta dzieci miały możliwość zakupienia toruńskich pierników i pamiątek. Ciepły posiłek zakończył ten pełen wrażeń wyjazd.

Wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Wróciliśmy zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń.