„Zabawa jest nauką, nauka jest zabawą.
Im więcej zabawy, tym więcej nauki.”
Glen Diman

Warcaby to najpopularniejsza gra strategiczna. Wymaga od graczy umiejętności przewidywania oraz wyobraźni.

To doskonały trening myślenia. Niezależnie od tego, jak ktoś gra dobrze, zawsze znajdzie się ktoś, kto gra jeszcze lepiej.

Dnia 16.11.2018r. W SP nr 1 odbyły się pierwsze rozgrywki warcabowe. Pomimo wszechobecnej elektroniki i Internetu turniej zgromadził wielu zwolenników. W pierwszym etapie udział wzięło 32 uczniów klas I-III.

Celem zawodów jest integracja uczniów, kształtowanie postawy sportowej rywalizacji oraz kulturalnego zachowania się wobec przeciwnika, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia i radzenie sobie w sytuacjach problemowych. Dla uczniów oczywiście najważniejsze będzie zdobycie tytułu MISTRZA GRY W WARCABY.

Turniej zorganizowały: pani Małgorzata Pawikowska, pani Klaudia Pawikowska oraz pani Zyta Zdrojewska. Dla wszystkich uczestników przewidziane są drobne upominki, a dla zwycięzców czeka nagroda.

Warcabistom życzymy wytrwałości i sukcesów!