Światowy Dzień Pluszowego Misia przypada 25 listopada, dlatego z tej okazji uczniowie klasy IIIa przygotowali dla kolegów i koleżanek przedstawienie, którego głównym bohaterem był „Miś Czytuś”. Spotkania z Misiem Czytusiem stały się tradycją w naszej szkole, gdyż po raz kolejny odwiedzi uczniów klas młodszych. Rok 2018 jest dla nas Polaków bardzo ważny ponieważ wyznacza rocznicę szczególną – jest to bowiem setna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dlatego by pozostać w tematyce patriotycznej Miś Czytuś przybliży nam w tym roku literaturę dotyczącą naszej Ojczyzny. Wraz z Misiem dzieci będą podróżować po różnych zakątkach Polski. Wspólnie poznają kraj w którym mieszkają i który bardzo kochają.
We wrześniu uczniowie klas młodszych uczestniczyli w akcji „Szkolne przygody słodziaków”. Za udział z rąk Pani dyrektor Danuty Kaczyńskiej i pani Wicedyrektor Anity Gierszewskiej każda klasa otrzymała słodziaka oraz książkę „Gang słodziaków” . Ponadto w ramach edukacyjnego programu „Radosny uśmiech, radosna przyszłość” dotyczącego higieny jamy ustnej Urząd Miasta i Gminy w Brześciu Kujawskim ufundował uczniom klas I szczotki i pasty do zębów.