Przystąpiliśmy do ogólnopolskiego programu "Najlepsza Szkoła"

Ogólnopolski PROGRAM "NAJLEPSZA SZKOŁA" pomaga szkołom zbliżyć nauczycieli i uczniów poprzez wykreowanie w nauczycielach innego podejścia  do uczniów. Nasza skoła przystąpila do tego programu.
Dla szkół, które przystąpią do programu, będą publikowane materiały dydaktyczne m.in. jak rozpoznać, że dziecko piło alkohol, czy jak przeciwdziałać przemocy w szkole. Poza tym udostępnione zostaną gry i zabawy dla dzieci zarówno młodszych jak i starszych, mające na celu wzmocnienie więzi pomiędzy nauczycielami i uczniami, a także dziećmi pełnosprawnymi i niepełnosprawnymi. Udostępnione materiały dydaktyczne nauczyciel będzie mógł wykorzystywać podczas zajęć pozalekcyjnych bądź podczas godzin wychowawczych. Dzięki wspólnym grom i zabawom nauczycieli i uczniów, lepiej się oni poznają i miło spędzą razem czas. Również dzieci niepełnosprawne będą mogły uczestniczyć w części zabaw, ponieważ zostały one przemyślane również dla nich.
Końcowym etapem programu będzie głosowanie uczniów i rodziców na zajęcia prowadzone przez szkołę. To właśnie uczniowie najlepiej wiedzą, czy czas spędzony na dodatkowych zajęciach im się podobał czy nie. Młodzi uczniowie z pomocą rodziców będą mogli wejść na specjalnie przygotowaną stronę i oddać głos na szkołę w której się uczą.
Szkoły, które otrzymają najwyższą punktację od uczniów, wygrają nagrody wyszczególnione tutaj. W przypadku otrzymania przez dwie lub większą liczbę szkół takiej samej oceny, o zwycięstwie będzie decydowała większa ilość oddanych na szkołę głosów.

Serdecznie zachecamy do oddawania głosów.

Komentowanie niedostępne