21 kwietnia w Brzeskim Centrum Kultury odbył się XI Rejonowy Przegląd Teatrów Szkolnych „Maska”. Jak co roku uczestniczyli w nim członkowie kółka teatralnego z naszej szkoły.

Tym razem do rywalizacji przystąpiło 6 grup z terenu powiatu włocławskiego, które zaprezentowały niezwykle ciekawe i barwne przedstawienia oceniane przez jury w składzie: Jan Polak, dyrektor Teatru Impresaryjnego we Włocławku, Piotr Gutowski, aktor Teatru Ludzi Upartych oraz Wojciech Łukaszewski, animator kultury.
Młodzi aktorzy z „Jedynki” przygotowywani przez panią Beatę Stawską Kostrzak przedstawili zebranej publiczności współczesną wersję „Kopciuszka”. W spektaklu brali udział: Gabrysia Wojtyra – macocha, Karolina Niewiadomska i Karolina Gralak – siostry, Ania Mroczkowska - Kopciuszek, Marcin Małkowski – książę Franciszek Ksawery IV Nowomiejski, Zosia Prokopczyk – przyjaciel Franciszka, Ola Podlewska – wróżka, Ksenia Kwiatkowska - narrator oraz damy dworu: Martyna Justyńska, Łucja Wrzesińska, Kasia Marmurowicz, Oliwia Kłonowska, Paulina Kułaczkowska i Marysia Krygier. Przedstawienie wzbogaciły piosenki wykonane przez Karolinę Trawińską, Zuzię Fall oraz Julkę Seroczyńską.
Nasza interpretacja znanej baśni bardzo spodobała się jury, co zaowocowało przyznaniem II nagrody. Na szczególne wyróżnienie i uznanie zasłużyła Gabrysia Wojtyra, która uzyskała tytuł najlepszej aktorki przeglądu. Młodym wykonawcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• XI Rejonowy Przegląd Teatrów Szkolnych „Maska”
  • XI Rejonowy Przegląd Teatrów Szkolnych „Maska”
  • XI Przegląd Teatrów Szkolnych "Maska"
  • XI Przegląd Teatrów Szkolnych "Maska"