14 uczniów reprezentujących siedem szkół podstawowych wzięło udział w I Międzyszkolnym Konkursie Kaligraficznym – o pióro Burmistrza Brześcia Kujawskiego, który odbył się 27 kwietnia 2017r. o godzinie 9.00 w Szkole Podstawowej nr 1 im. Władysława Łokietka w Brześciu Kujawskim.
Gościliśmy uczniów wraz opiekunami z

następujących szkół podstawowych: ZS nr 2 Brześć Kujawski, Kowal, Osięciny, Chodecz, Lubraniec, Brzezie, SP nr 1 Brześć Kujawski.
Patronat honorowy nad konkursem sprawował Burmistrz Brześcia Kujawskiego.

Celem konkursu jest promowanie wśród dzieci i młodzieży idei pięknego pisania oraz rozpowszechnianie umiejętności kaligraficznych. Uczniowie w ramach zadania konkursowego przepisywali wiersz o wiośnie. Po zakończonym etapie konkursowym, organizatorzy przygotowali kawiarenkę dla uczestników oraz opiekunów. W dalszej części uczniowie wykonywali swoje inicjały i kolorowali kolorowanki antystresowe.

Jury w składzie: p. Elżbieta Izydorkiewicz, p. A.Kaczmarek, p.M.Pawłowska, p.E.Barczak, p.M.Ziółkowska, p.I.Paczkowska-Mendasik dokonało oceny prac i wyłoniło następujących laureatów:
I miejsce- Julia Walo- SP nr 1 Brześć Kujawski
II miejsce- Martyna Pawłowska- SP Choceń
III miejsce- Martyna Kobus- SP Brzezie
Wyróżnienie- Agata Sadowska- SP Kowal

Nagrodzeni z rąk pani dyrektor Danuty Kuczyńskiej otrzymali wspaniałe nagrody, w tym pióro i długopisy firmy Parker. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali wyróżnieni -otrzymali upominki oraz dyplomy za udział. Urząd Miasta i Gminy reprezentowała pani Justyna Gruszecka- której bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie.
Mimo, że konkurs odbył się po raz pierwszy, został dobrze przyjęty i zgodnie z zapowiedzią organizatora, będzie kontynuowany. Serdeczne podziękowania za przygotowanie I Międzyszkolnego Konkursu Kaligraficznego ślemy: p. M.Trząsalskiej, p.M.Ziółkowskiej, p.A.Kaczmarek, p.E.Barczak, p.M.Pawłowskiej, p.M.Pawikowskiej i K.Sawickiej.

Bardzo dziękujemy wszystkim sponsorom: Panu burmistrzowi W. Zawidzkiemu, pani dyrektor SP nr 1 i nauczycielom w Brześciu Kujawskim, SKO, firmie cukierniczej Brześć, p. J.Chałasowi, J.Kapelińskiej, Aptece DOZ, rodzicom uczniów z kl. IIIb za tulipany wykorzystane do dekoracji oraz sklepikowi szkolnemu za ufundowanie nagród.

Serdeczne podziękowania ślemy w stronę wszystkich, dzięki którym udało się nam przygotować i przeprowadzić I Międzyszkolny Konkurs Kaligraficzny.