A A A

26 maja 2017 roku tradycyjnie już odbył się w naszej szkole Piknik Rodzinny. Okazał się on niezwykle udaną imprezą na świeżym powietrzu, która przyciągnęła nie tylko dzieci, ale też wielu dorosłych mieszkańców Brześcia Kujawskiego. Tegoroczne motto festynu brzmiało: „Serce za serca”. Stwarzał on warunki do różnej aktywności młodych ludzi poprzez liczny udział w zabawach i konkursach.

Wśród atrakcji znalazły się ciekawe konkurencje sportowe, które dostarczyły dużo emocji i uczyły rywalizacji. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się przeciąganie liny przez rodziców i ich pociechy. Uczestnicy pokazali prawdziwego, sportowego ducha walki i wspaniale się przy tym bawili. Podczas pikniku dokonano również podsumowania całorocznych działań mających na celu upowszechnianie czytelnictwa wśród uczniów oraz rozwijanie ich kompetencji czytelniczych. Zwieńczeniem tej akcji było pobicie ubiegłorocznego rekordu wspólnego czytania. Na uczestników festynu czekały taneczne popisy zespołu folklorystycznego „Dzieci Kujaw” oraz pokazy tańców w wykonaniu uczniów klas VI a, VI c i III b. Majówka była doskonałą okazją do rozrywki i spędzania czasu w gronie najbliższych i przyjaciół.
Tego dnia uczniowie klas III, poprowadzeni przez wychowawców, złożyli piękne, wzruszające podziękowania za trud oraz najlepsze życzenia mamom, które obchodziły swoje święto.

Do rodzinnego świętowania włączyła się również Straż Pożarna oraz Policja z Włocławka. Strażacy zaprezentowali swój wóz wraz z wyposażeniem, a Policjanci pokazali najmłodszym dzieciom strój służbowy oraz znakowali rowery. Maluchy mogły popisać się swoimi umiejętnościami malarskimi. W programie znalazły się: loteria fantowa i występy karaoke. Organizatorzy zaproponowali również uczestnikom degustację żurku kujawskiego przygotowanego przez rodziców oraz słodki poczęstunek w postaci domowych wypieków, serwowanych przez kawiarenkę.

Piknik potwierdził wielką potrzebę integrowania środowiska rodzinnego dziecka. Był on okazją do kształtowania osobowości uczniów oraz rozwijania takich cech, jak: samodzielność, opanowanie, szybkość reakcji, skupienie uwagi, wytrwałość w pokonywaniu przeszkód. Podkreślał ogromną rolę rodziny w procesie wychowania dzieci i młodzieży oraz popularyzowania aktywnego stylu życia. Proponowane zabawy, konkurencje sportowe przyczyniały się do kształtowania wśród uczniów określonych postaw łączących elementy zabawy i nauki. Przygotowywały ich do pełnienia różnych ról społecznych, wdrażały do podejmowania decyzji w sytuacjach, w jakich mogą się znaleźć w przyszłym życiu. Celem pikniku było też zaspokojenie potrzeb społecznych oraz propagowanie wartości rodzinnych.

Cieszy fakt, że po raz kolejny spotkał się on ze zrozumieniem i akceptacją władz Brześcia Kujawskiego: Burmistrza pana Wojciecha Zawidzkiego, Naczelnika Wydziału Spraw Obywatelskich i Promocji pana Tomasza Chymkowskiego, Księdza prałata Ireneusza Juszczyńskiego.

Jego organizacja możliwa była dzięki ludziom „wielkiego serca”, którzy okazali znaczącą pomoc i wsparcie. Wśród nich znaleźli się: państwo Alicja i Krzysztof Spychalscy, pan Jan Chałas, państwo Jadwiga i Jan Adamscy (Przedsiębiorstwo Nafteks), Gmina Brześć Kujawski, Bakalland S.A., Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane Domer pani Ewy Chwiałkowskiej, pani Ilona Gębicka, pan Tomasz Chymkowski, pan Tomasz Wojtczak, pan Piotr Stanny, pan Andrzej Pakulski, pan Bogdan Pudrzyński, państwo Beata i Mariusz Rodhe, pani Teresa Pińkowska, pani Katarzyna Rajczuk, pan Józef Zdrojewski, pan Piotr Misterski, pan Rafał Czaczyk (firma Vendigo).

Piknik rodzinny okazał się niezwykle udaną imprezą środowiskową, stwarzającą doskonałą zabawę dla dzieci i dorosłych. Pokazał, że szkoła i rodzina przyczyniają się do kształtowania osobowości młodego człowieka.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne serdecznie dziękują Rodzicom oraz wszystkim darczyńcom za ogromne zaangażowanie w przygotowanie przedsięwzięcia.

comments

Copyright © 2009-2016. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Łokietka w Brześciu Kujawskim. Designed by BSK

Joomla Templates by Joomla-Monster.com