30 maja w naszej szkole po raz kolejny odbył się Gminny Konkurs Mitologiczny zorganizowany przez panie: Jadwigę Dulską i Beatę Stawską - Kostrzak. Tym razem w zmaganiach

uczestniczyło sześcioro uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Zespołu Szkół nr 2. Musieli oni wykazać się nie tylko znajomością tematyki mitologicznej, ale także talentami aktorskimi i artystycznymi, ponieważ każdy prezentował dzieje wybranej przez siebie postaci mitologicznej wcielając się nią. Jury w składzie: pani dyrektor SP1 Danuta Kuczyńska, pani dyrektor Biblioteki Miejskiej Renata Kozicka oraz nauczyciel historii w Gimnazjum nr 1 pani Małgorzata Drożdżewska oceniało poprawność merytoryczną, oryginalność prezentacji oraz samodzielnie wykonany strój. Uczestnicy wcieli się w postacie najbardziej znanych mitologicznych bogów i bohaterów. Najlepsze kreacje stworzyli: Izabela Wawrzyniak z SP1 jako Atena i Adrian Klimczak z ZS2 w roli Zeusa. Drugie miejsce zajęły: Karolina Gralak z SP1 i Justyna Jezierska z ZS2, na trzecie: Barbara Bielcka z SP 1 i Sylwia Lis z ZS2. Laureatom serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów.