A A A

Witaj szkoło...
Bardzo szybko minęły wakacje, pełne beztroski i zabawy. Po raz kolejny zabrzmiał dzwonek w murach naszej szkoły, zapowiadający czas nauki i pracy. Uśmiechnięci, zadowoleni uczniowie dzielili się swoimi opowieściami, przeżyciami z dawno niewidzianymi koleżankami i kolegami. W albumie ich wspomnień znaleźli się

ciekawi ludzie, szalone przygody, plaże tonące w słońcu, ścieżki górskie wśród zielonych lądów. Po wakacyjnym odpoczynku wkroczyli w nowy rok szkolny z nadziejami, marzeniami i planami. Przed nimi czas niezwykłych wyznań, nierzadko trudnych obowiązków szkolnych, ale też młodzieńczego zapału, wielu przyjaźni i wspaniałych doświadczeń.

4 września 2017 roku, Dyrektor szkoły pani Danuta Kuczyńska serdecznie powitała uczniów, nauczycieli i rodziców. Krótki program artystyczny wprowadził nas w nowy rok szkolny 2017/2018. W swoim wystąpieniu nawiązała do zmian w szkole w związku z reformą szkolnictwa. W takiej sytuacji zrozumiały jest lęk i obawy dotyczące edukacji wychowanków. Podkreśliła fakt, że uczniowie spotykają się z nowymi wyzwaniami, obowiązkami, ale zapewne przeżyją też wiele miłych chwil i wydarzeń, zdobędą ciekawe doświadczenia. Życzyła dzieciom, aby nauka stała się dla nich prawdziwą radością i interesującą przygodą, a zdobyta wiedza pozwoliła osiągać sukcesy umożliwiające dalsze kształcenie, które będzie przydatne w poszukiwaniach swojego miejsca w ciekawym, lecz trudnym współczesnym świecie. Gimnazjalistom przypomniała o egzaminie gimnazjalnym i godnym reprezentowaniu szkoły w każdym miejscu. Zadedykowała im motto filozofa starożytnej Grecji Platona: „Celem rozumnego życia jest myśleć to, co prawdziwe, co piękne i kochać co dobre”. Pani Dyrektor szczególnie ciepło powitała uczniów klas I, podkreślając, że spotkają w szkole wielu przyjaciół. Życzyła im radości z nauki i odkrywania swoich pasji oraz talentów. Wyraziła nadzieję, że dobrze i bezpiecznie będą się czuć w społeczności uczniowskiej.

W procesie edukacji bardzo ważną rolę pełnią nauczyciele. O nich również nie zapomniała w swoim wystąpieniu i życzyła im wielu sukcesów w pracy z młodymi ludźmi oraz satysfakcji płynącej z działań na rzecz drugiego człowieka. Przypomniała pedagogom słowa flamandzkiego pisarza i duchownego Phila Brosmansa: „Bogactwem człowieka są uśmiech, przyjazny gest, pogodne słowo”. Pani Dyrektor podkreśliła również znaczącą rolę rodziców w procesie uczenia i wychowania dzieci, jednocześnie zaprosiła rodziców do podejmowania trudu, szeroko rozumianej odpowiedzialności za naszą szkołę i za naszą młodzież. Rok szkolny 2017/2018 został uroczyście rozpoczęty.

 

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017-2018
 • Downloads: 1
 • Ocena: Brak głosów 
 • Komentarzy: 0
 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017-2018
 • Downloads: 2
 • Ocena: Brak głosów 
 • Komentarzy: 0
 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017-2018
 • Downloads: 2
 • Ocena: Brak głosów 
 • Komentarzy: 0
 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017-2018
 • Downloads: 1
 • Ocena: Brak głosów 
 • Komentarzy: 0

comments

Copyright © 2009-2016. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Łokietka w Brześciu Kujawskim. Designed by BSK

Joomla Templates by Joomla-Monster.com