22 listopada uczniowie klas: IIIb, IVb, IVc i VIb, pod opieką pań Agnieszki Kaczmarek, Anity Gierszewskiej, Agnieszki Czarniak i Izabeli Paczkowskiej- Mendasik oraz gościa specjalnego: pana Ireneusza Stępczyńskiego, odwiedzili fabrykę bombek w Gnieźnie.
Uczestnicy wycieczki najpierw obserwowali proces tworzenia szklanych ozdób – podgrzewanie szkła, dmuchanie bombek, a następnie ich dekorowania – srebrzenia i lakierowania. Później uczniowie wraz z opiekunami sami dekorowali bombki. Trzeba przyznać, że zapału i inwencji nie brakowało nikomu.
Każdy z uczestników warsztatów otrzymał na pamiątkę ozdobione przez siebie bombki oraz dodatkowo jedną z własnym imieniem. Po wręczeniu pamiątkowych dyplomów, trzeba było wracać do domu. Zanim jednak wszyscy bezpiecznie dotarli do Brześcia Kujawskiego, mieli okazję wysłuchać legendy o królu Popielu i pospacerować wokół Mysiej Wieży w Kruszwicy.