Patronem zakochanych jest święty Walenty, które swe święto obchodzi 14 lutego. Tego dnia obdarowujemy swoje sympatie kartkami, drobnymi upominkami, słodkościami.
W naszej szkole to święto obchodziliśmy 8 lutego. Tego dnia Świetlica Szkolna (gimnazjalna) zorganizowała Pocztę Walentynkową oraz wróżby i konkurs walentynkowy.
Urny walentynkowe były wystawione od 23 stycznia – w sklepiku szkolnym oraz w Świetlicy gimnazjalnej. W rolę listonoszy wcieliły się uczennice klasy II b gimnazjum (Dominika Jankowska, Adrianna Patalon, Katarzyna Roszak i Paulina Wenecka).
W czasie długiej przerwy uczniowie mogli sobie powróżyć, a także wziąć udział w konkursie wiedzy o Walentynkach. W przeprowadzeniu Święta Zakochanych pomogły uczennice z klasy II b gimnazjum: Justyna Matusiak, Weronika Rydzyńska, Wioleta Wujkiewicz i Adrianna Patalon.

Przeprowadzono także konkurs plastyczny pt.: „Amor Walentynkowy”. Mogli w nim wziąć udział uczniowie klas IV-VII i oddziałów gimnazjalnych.
Wyniki konkursu:
I miejsce: Kalina Niedzwiedzka IVd, Mateusz Ochmański IVb, Piotr Wenecki IIIa gimnazjum, Damian Thiel – gimnazjum.
II miejsce: Tobiasz Kraczkowski IV a,
III miejsce: Amelia Zboińska IIIagimnajzum.
Rozdanie nagród odbędzie po feriach.

Gratulujemy!

• Walentynki 2018_7