23 marca odbyła się w naszej szkole uroczysta gala wręczenia nagród w gminnym konkursie profilaktycznym. Odbył się on pod hasłem „Myślę trzeźwo, bawię się na trzeźwo” . Wzięło w nim udział 32 uczniów z klas IV-VII i oddziałów gimnazjalnych z naszej gminy.

Na uroczystość zostało zaproszonych wielu gości zajmujących się zwalczaniem alkoholizmu. Przybył Burmistrz Brześcia Kujawskiego pan Wojciech Zawidzki, Przewodniczący Komisji do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – pan Ryszard Szeleziński, członkowie Brzeskiej Komisji do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz uczniowie biorący udział w konkursie i ich opiekunowie.

Uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem przygotowanym przez uczniów oddziałów gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim. Tytuł inscenizacji „Inny nie znaczy gorszy”.Fabuła została oparta na wyznaniach osób dotkniętych nietolerancją, odrzuceniem, niezrozumieniem ze strony najbliższego otoczenia. Nad scenariuszem, pod opieką pani pedagog – Elżbiety Biliśńkiej, pracowali: Adam Glonek kl. IIIb, Jakub Dubiniec kl. 3b, Jakub Pawłoski kl. 3b. Oni również wzięli udział w inscenizacji. W pozostałe postacie wcielili się: Agata Majchrzak kl. IIIb, Paulina Głażewska kl. IIIb, Paweł Kottas kl. IIIb. Efekty specjalne

Dominik Tanasiewicz kl. IIIa. Obsługa techniczna: Wojciech Chybciński kl.7c, Miłosz Mikołajewski kl.7c.
Wręczenia nagród dokonała pani Dyrektor Szkoły Podstawowej – pani Danuta Kuczyńska,Burmistrz Brześcia Kujawskiego - pan Wojciech Zawidzki oraz Przewodniczący Brzeskiej Komisji do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – pan Ryszard Szeleziński.

Nagrody ufundowała Brzeska Komisja do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a były to tablety, głośniki, power banki, słuchawki. Dodatkową niespodzianką były upominki dla uczestników konkursu, aktorów i uczniów zaangażowanych w przygotowanie przedstawienia. Były to słuchawki. Upominek otrzymał również Mateusz Burmistrzak z kl. IIIb za współpracę z Teatrem Profilaktycznym.

Nagrodzonym GRATULUJEMY!
Uroczystość wręczenia nagród przygotowały: p. E. Bilińska, p. M. Pudrzyńska-Kubiak, p. R. Biesiada, p. M. Gryczewska, p. S. Wesołowska.

Kliknij i zobacz galerię