W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Orzeł biały – nasza duma". Jego organizatorami byli:

- Senatorowie Rzeczpospolitej Polskiej,
- Kancelaria Senatu,
- Kuratoria Oświaty poszczególnych województw.

Konkurs miał na celu rozwijanie zainteresowania znaczeniem polskich symboli narodowych wśród dzieci i młodzieży, motywowanie uczniów do rozwijania pasji historycznych i artystycznych oraz propagowanie symbolu orła podczas wydarzeń patriotycznych.

Do konkursu włączyli się uczniowie klas IV – VII. Komisja szkolna w składzie:
- Pani Dyrektor Danuta Kuczyńska,
- Pani Pedagog Elżbieta Bilińska,
- Pani Lidia Kania – nauczyciel plastyki, wyłoniła 3 najlepsze prace, które zostały przesłane na konkurs.

Były to prace:
- Otylii Pawłowskiej,
- Gabrieli Sikory,
- Izabeli Wawrzyniak.

W dniu 26 marca 2018r. odbyło się w MCK w Bydgoszczy uroczyste wręczenie nagród na etapie wojewódzkim. Jury przyznało 43 wyróżnienia. Wśród nich była również nagroda dla naszej uczennicy Gabrieli Sikory, która po raz drugi otrzymała wyróżnienie w konkursie ,,Orzeł biały – nasza duma”. Dwie z wyłonionych prac zostały przekazane do etapu ogólnopolskiego.

Wspólnie z Panią Karoliną Sawicką dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy wzięli udział w konkursie, laureatce życzymy dalszych sukcesów w konkursach, nie tylko plastycznych i zachęcamy do udziału w przyszłym roku.

• O.Pawłowska
  • G.Sikora