Nikomu nie trzeba przypominać, że sport to zdrowie. Dbając o odpowiednią dawkę ruchu poprawiamy krążenie, dostarczamy organizmowi endorfin, zwanych hormonem szczęścia, wzmacniamy mięśnie, kształtujemy sylwetkę. Zalet uprawiania sportu jest bardzo wiele, dlatego 12.06.2018r. w naszej „Jedynce” odbył się Dzień Sportu.

Tego dnia lekcje nie odbywały się w tradycyjnej formie, ponieważ na cały dzień zostały zaplanowane atrakcje, mające na celu promowanie zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej.
Głównymi celami organizacji imprezy były: integracja podczas gier i zabaw sportowych uczniów w różnym wieku, wpajanie zasad zdrowej rywalizacji sportowej, wdrożenie do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz kształtowanie postaw prozdrowotnych.
Wszystkie klasy wraz z wychowawcami spotkały się na terenie boiska szkolnego, aby wspólnie uczcić ten wyjątkowy dzień. Na wstępie odbyło się oficjalne otwarcie i przecięcie wstęgi przez p. Dyrektor Danutę Kuczyńską oraz rozpalenie znicza olimpijskiego. Następnie uczniowie wzięli udział we wspólnej rozgrzewce przy muzyce.
W tym dniu na boisku szkolnym zaplanowano szereg konkurencji sportowych m. in. rzut woreczkiem do celu, kozłowanie piłką po slalomie, przejście przez ławeczkę, skoki przez skakankę, celowanie piłką do bramki, rzut piłką lekarską, podrzucanie piłki siatkowej. Za przygotowanie przedsięwzięcia odpowiedzialni byli nauczyciele wychowania fizycznego.
W tym wyjątkowym dniu niespodziankę przygotowali włocławscy policjanci, którzy ufundowali 6 uczniom przejażdżkę wozem policyjnym, a nasz dzielnicowy p. R. Wójtowicz reprezentujący Komisariat w Brześciu Kujawskim piłkę nożną, którą otrzymał Igor Lewandowski. Każdy uczestnik ukończył imprezę z drobnym upominkiem i najważniejsze: SZEROKIM UŚMIECHEM NA TWARZY – bo to było dla nas NAJWAŻNIEJSZE.Zabawa była przednia, radość na twarzach wychowawców i uczniów ogromna, a w takim dniu jak Dzień Sportu to sprawa najważniejsza.