Maj i czerwiec był dla klasy 4b bogaty w ciekawe wydarzenia, choć spotkania po południu wraz z rodzicami miały już miejsce w I półroczu. W połowie maja cała klasa pojechała na dwie lekcje do Biblioteki Pedagogicznej we Włocławku. Tam uczniowie zgłębiali wiedzę na temat bezpieczeństwa w Internecie i zauważali, co ma wspólnego czytanie z programowaniem.

Lekcja w Bibliotece Pedagogicznej3

W jedną z majowych sobót odbyły się w naszej klasie warsztaty „Myślę- nie, mówię- nie” prowadzone przez wychowawcę. Dzieci wraz z rodzicami oraz z Panią wicedyrektor Anitą Gierszewską brały udział w zadaniach, scenkach, które miały przybliżyć zachowania asertywne. Wiele zabaw integracyjnych oraz poczęstunek przygotowany przez rodziców uatrakcyjniły spotkanie, a uczestnicy opuścili mury szkoły w bardzo dobrych nastrojach.

Myślę - nie, mówię - nie11

Trudne sytuacje podczas gry w piłkę nożną wśród dzieci z 4b zrodziły kolejną inicjatywę w czerwcu. Mecz piłki nożnej na szkolnym Orliku dzieci kontra rodzice wywołał wiele radości i zabawy. Grały głównie mamy z wychowawczynią przeciwko liczniejszej i lepiej przygotowanej drużynie dzieci. Na szczęście w bramce stał mężczyzna, bo dorośli przegraliby dużą ilością bramek. Paniom udało się zdobyć jedną bramkę , mimo bladego pojęcia o grze. Ale jaką radość dał ten jeden gol. Dzieci widziały, że można się dobrze bawić, a to najważniejsze. Zasady były jednak przestrzegane, czego pilnował tata jednego z chłopców, którego uczyniono sędzią.

Mecz

Chcąc uczcić Dzień Mamy i Taty dzieci pod kierunkiem wychowawcy przygotowały spektakl na motywach utworu S. Lema „Wielkie Lanie”. Ujawniły się liczne talenty, a rodzice otrzymali od swoich pociech gorące, bo od rana przygotowywane, osobiście wykonane karty z życzeniami.

Dzień Mamy i Taty3

Mogę być dumna ze swoich wychowanków, a rodzicom serdecznie dziękuję za udział we wszystkich spotkaniach.