A A A

Miło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Łokietka w Brześciu Kujawskim znalazła się w gronie 40 szkół w Polsce, które otrzymały tytuł

SZKOŁY DIALOGU 2018. Jest on uhonorowaniem zaangażowania w program w roku 2018 oraz działań na rzecz dialogu polsko-żydowskiego, jakich podjęli się uczniowie klasy III a oddziału gimnazjum wraz z opiekunem - nauczycielem języka polskiego p. Aldoną Waszak.

W ramach realizowanego projektu młodzież uczestniczyła w czterodniowych warsztatach, następnie wcielając się w rolę przewodników, zaprosiła w listopadzie mieszkańców miasteczka i okolic na spacer edukacyjny szlakiem żydowskim połączony z poczęstunkiem i quizami, założyła fanpage’a na FB- SZLAKIEM ŻYDÓW W BRZEŚCIU KUJAWSKIM a także złożyła podanie do burmistrza z prośbą o upamiętnienie mniejszości żydowskiej. Podsumowanie projektów odbyło się 26 lutego w Teatrze Wielkim – Opera Narodowa w Warszawie w trakcie uroczystej Gali Szkoły Dialogu w obecności m.in. Marszałka Senatu - Bogdana Borusewicza, Ambasador Izraela – Anny Azari, Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy Rafała Trzaskowskiego, naczelnego rabina Polski Michaela Schudricha, Ocalałych z Zagłady oraz Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.

Imprezę uświetnił występ krakowskiego zespołu punkowo – folkowego HAŃBA. Na wszystkich uczniów czekały upominki, a cztery najlepsze projekty otrzymały wyróżnienie. Ponadto wszystkie Szkoły Dialogu 2018 mają możliwość nieodpłatnego zwiedzania Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN do końca roku 2019 oraz otrzymują zestaw książek.

Bardzo chcielibyśmy serdecznie podziękować Burmistrzowi Miasta Brześć Kujawski p. Tomaszowi Chymkowskiemu za wsparcie finansowe wyjazdu uczniów na Galę oraz wszystkim, którzy wspierali nas w realizacji projektu.

comments

Dodaj komentarz

Pisanie komentarzy oznacza akceptację regulaminu.


Kod antyspamowy
Odśwież

Copyright © 2009-2016. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Łokietka w Brześciu Kujawskim. Designed by BSK

Joomla Templates by Joomla-Monster.com