Jako Szkoła Dialogu dzięki uprzejmości Forum Dialogu mieliśmy możliwość zorganizowania dla uczniów klas gimnazjalnych pokazu filmu KTO NAPISZE NASZĄ HISTORIĘ, od którego światowej premiery minęły niespełna cztery miesiące.

Fabularyzowany dokument jest hołdem złożonym sześćdziesięcioosobowej grupie Oneg Szabat, twórcom Podziemnego Archiwum Ringelbluma (Emanuuel Ringelblum był inicjatorem przedsięwzięcia), którzy od 1940 r. na gorąco , skrupulatnie dokumentowali życie w getcie warszawskim aż do jego likwidacji w 1943 r. Warto wspomnieć, że Archiwum Getta Warszawskiego, jedno z najważniejszych świadectw o Zagładzie polskich Żydów, zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa – UNESCO.

Wiele informacji nt. Archiwum Ringelbluma oraz część zdigitalizowanych dokumentów można znaleźć na stronie Żydowskiego Instytutu Historycznego.