W roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii edukacyjno – profilaktycznej Zachowaj Trzeźwy Umysł, przygotowanej przez Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych w Poznaniu.
Do konkursu plastycznego uczniowie zostali przygotowani i zgłoszeni przez nauczyciela plastyki – Panią Lidię Kanię. 21 osób przekazało swoje prace na konkurs plastyczny "Ja za 20 lat". Miały one przedstawić swoje marzenia, kim zostaną za 20 lat?

Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na wyniki, które pojawiły się na stronie organizatora 31 sierpnia 2019r. Ośmiu uczniów naszej szkoły zostało laureatami konkursu, wyłonionymi spośród wielu tysięcy dzieci z całej Polski:

• Weronika Boniec klasa VIII a;
  • Gabriel Boniec klasa VIII a;
  • Zofia Goździk klasa VII c;
  • Julia Majewska klasa VII b;
  • Nadia Osińska klasa III c;
  • Maja Osińska klasa III c;
  • Ola Podolska klasa VIII c;
  • Julia Tomczak klasa V b.

W dniu 13. 09. 2019r. w Urzędzie Miejskim odbyło się uroczyste podsumowanie kampanii. Zostali na nie zaproszeni laureaci konkursu, rodzice, nauczyciele, przedstawiciele samorządu brzeskiego oraz Gminnej Komisji do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Wręczenia dyplomów i nagród dokonali Burmistrz Brześcia Kujawskiego Tomasz Chymkowski, Z – ca Burmistrza Damian Chełminiak i przewodniczący Komisji Ryszard Szeleziński.

Uczniom życzę dalszych sukcesów na konkursach plastycznych!!!