Spis treści

Dnia 27 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim odbył się I Powiatowy Konkurs Poezji Religijnej. Został on objęty patronatem honorowym przez

Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty, pana Marka Gralika, księdza prałata Ireneusza Juszczyńskiego, burmistrza Brześcia Kujawskiego, pana Tomasza Chymkowskiego, dyrektor Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku, panią Grażynę Troszyńską, dyrektora Centrum Usług Wspólnych, pana Mariusza Czyżniejewskiego.

W rywalizacji konkursowej wzięli udział przedstawiciele dziesięciu szkół z terenu powiatu włocławskiego. Uczestnicy prezentowali utwory poetyckie o tematyce religijnej, w których dostrzec można było dążenie do źródła takich wartości jak dobro, prawda i piękno, czyli Boga. Uczniowie oceniani byli w dwóch grupach wiekowych: klasy 4 – 6 oraz 7 – 8.

Po przesłuchaniach konkursowych jury obradowało w składzie:
1. Przedstawiciel Kujawsko – Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli, pani Anna Puścińska,
2. Ksiądz Prałat Ireneusz Juszczyński,
3. Dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Brześciu Kujawskim, pan Mariusz Czyżniejewski,
4. Dyrektor Centrum Kultury, pani Agata Kubajka,
5. Radna Brześcia Kujawskiego, przedstawicielka Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, pani Gizela Gliszczyńska,
6. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim, pani Danuta Kuczyńska.

Decyzją jury laureatami konkursu zostali:

Kategoria: uczniowie z klas 4 – 6
I miejsce – Julia Walo, SP nr 1 w Brześciu Kujawskim,
II miejsce – Zofia Prus, SP w Osieku nad Wisłą,
III miejsce – Weronika Durys, SP w Boniewie.

Igor Jankowski, SP nr 2 w Kłodawie,
Zuzanna Romanowska, SP w Maliszewie,
Julia Seklecka, SP w Kaliskach,
Iga Jóźwiak, SP w Choceniu.

Kategoria: uczniowie z klas 7 – 8
I miejsce – Jakub Pawłowski, SP 2 w Brześciu Kujawskim,
II miejsce – Julia Szadkowska, SP w Kaliskach,
III miejsce – Maksymilian Mytlewski, SP w Osieku nad Wisłą.

Katarzyna Marmurowicz, SP 1 w Brześciu Kujawskim.

Nagrodami w konkursie były cenne nagrody w postaci albumów, tomów poezji ks. Jana Twardowskiego, gier komputerowych oraz komiksowych wydań Biblii. Zaszczyt wręczenia nagród i dyplomów przypadł gościom honorowym, którzy gratulowali laureatom przepięknej interpretacji recytowanych utworów poetyckich.
Pozostali uczestnicy obdarowani zostali dyplomami za udział w konkursie oraz upominkami.
Podziękowania również otrzymali przybyli nauczyciele, którzy przygotowywali do występów konkursowych swoich podopiecznych.
Na wszystkich przybyłych gości czekał przygotowany poczęstunek. W bardzo miłej atmosferze wykonywane były pamiątkowe zdjęcia. Goście obiecywali przybyć w następnym roku na kolejną edycję konkursu.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim wraz z organizatorkami konkursu, Ireną Narewską, Izabelą Paczkowską – Mendasik oraz Anną Sobczak serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom, którzy ich przygotowali. Bardzo dziękują za piękną oprawę plastyczną pani Ludmile Małkowskiej. Wyrazy wdzięczności i podziękowania składają sponsorom za bezinteresowną pomoc, życzliwość i zaangażowanie, które przyczyniły się do realizacji konkursu. Dzięki ich wsparciu wręczone zostały zwycięzcom nagrody, a wszystkim w szczególny sposób podziękowano za wspaniałe przygotowanie do konkursowych zmagań.

Sponsorzy I Powiatowego Konkursu Poezji Religijnej:
Burmistrz Brześcia Kujawskiego, pan Tomasz Chymkowski,
Ksiądz Prałat Ireneusz Juszczyński,
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,
Właściciel piekarni, pan Jan Chałas,
Właściciel sklepu wielobranżowego, pan Bogdan Pudrzyński,
Sklepik szkolny.

Kolejne zmagania za rok, na które gorąco zapraszamy.