W dniu 3 grudnia 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Władysława Łokietka w Brześciu Kujawskim odbyła się uroczysta gala podsumowująca II edycję kampanii „Czad – cichy zabójca”.
Pomysłodawcą całej akcji był nauczyciel chemii, Pani Ewelina Skucha wraz z Dyrektorem szkoły Panią Danutą Kuczyńską. Honorowy patronat nad projektem objął burmistrz Brześcia Kujawskiego – Pan Tomasz Chymkowski oraz Komendant PSP we Włocławku st. bryg. mgr inż. Adam Dominikowski.

W uroczystości uczestniczyło wielu znakomitych gości, którzy włączyli się w przeprowadzenie kampanii. Była to st. kpt. Magdalena Jaworska Naczelnik Wydziału Organizaczyjno-Kadrowego PSP we Włocławku, bryg. Dariusz Krysińsk,i oficer prasowy KM PSP we Włocławku, asp. sztabowy Robert Wójtowicz, reprezentacja Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Choceniu w składzie: Pani dyrektor Tamara Mikołajczak, Pan Marcin Kędzierski oraz uczniowie: Dominik Łuczyński, Dominik Kołodziejczak, Maciej Marciniak, którzy przeprowadzili dla uczniów kurs pierwszej pomocy zaczadzonemu.
Gośćmi szczególnymi byli uczniowie klas VII i VIII wszystkich szkół podstawowych w gminie wraz z Dyrektorami szkół: Panią Agnieszką Czarniak, Iwoną Majchrzak i Anną Laskowską. Podczas podsumowania całej akcji rozdane zostały nagrody i dyplomy za dwa zorganizowane w ramach kampanii konkursy: plastyczny oraz wiedzy. Wręczone zostały również podziękowania dla sponsorów oraz osób, które aktywnie wzięły udział w projekcie.

Na koniec całej uroczystości, na ręce Pani dyrektor Danuty Kuczyńskiej, młodzież szkoły podstawowej złożyła, w formie kwiatów oraz plakatu „piątek”, swoje podziękowanie za trud i wysiłek włożony w zaangażowanie w życie szkoły.

Zakończeniem całej gali był występ artystyczny absolwentki SP nr 1 w Brześciu Kujawski Aleksandry Gralak, która zaprezentowała swoje zdolności wokalne w kilku utworach muzycznych.