Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Łokietka w Brześciu Kujawskim

Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

W związku ze zbliżającą się inauguracją Nowego Roku Szkolnego 2020/2021 i sytuacją epidemiczną  w kraju zwracam się z prośbą o zachowywanie przez dzieci, w trakcie ostatnich dni wakacyjnego wypoczynku,  dystansu społecznego i zakrywanie nosa oraz ust w przestrzeni publicznej, tak, by uczniowie mogli zdrowo i bezpiecznie wrócić do szkoły.

Jednocześnie pragnę poinformować, że ze względu na pandemię, rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 będzie miało charakter spotkań z wychowawcami.
W dniu rozpoczęcia roku szkolnego prosimy o ograniczenie ilości opiekunów towarzyszących dzieciom klas I-III  na terenie budynku do JEDNEJ OSOBY.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się 01.09.2020 roku od godziny 8.30 zgodnie z poniższym harmonogramem:

8.30 – klasy pierwsze,  klasy siódme i klasa specjalna
9.00 – klasy drugie i klasy szóste
9.30 – klasy trzecie i klasy ósme
10.00 – klasy czwarte i klasy piąte

Uczniowie klas I – III wchodzą do szkoły wejściem głównym.
Uczniowie klas IV – VIII wchodzą do szkoły wejściem od strony gabinetu stomatolicznego.

W związku z trwającą pandemią koronawirusa COVID-19 w szkole w miejscach wspólnych będzie obowiązywało noszenie maseczek lub przyłbic przez wszystkie osoby, w tym przez uczniów. Organizacja pracy szkoły nie przewiduje pobytu na terenie szkoły innych osób poza uczniami, nauczycielami i pracownikami pedagogicznymi. Interesanci szkoły będą przyjmowani w sekretariacie, u dyrektora szkoły po uprzednim umówieniu się telefonicznym Wszyscy wchodzący na teren szkoły będą zobowiązani do dezynfekcji rąk, zakrycia nosa i ust oraz do zachowania dystansu społecznego. Określone klasy będą poruszały się po szkole w wyznaczonych segmentach. Lekcje będą się odbywały w wyznaczonych salach – w miarę możliwości niezmienianych przez cały dzień. Zostanie zmieniony system odpoczynku na przerwach. W miarę możliwości planuje się często wychodzić z uczniami na powietrze na zajęciach wychowania fizycznego.
Mamy nadzieję, że podjęte decyzje o nowej organizacji nauki, częste mycie rąk, zachowanie rygorystycznych zasad higieny osobistej i przestrzeganie zasady, że do szkoły mogą przychodzić tylko osoby zdrowe,pomogą w dużej mierze jak najdłużej utrzymać tak istotny dla wszystkich stacjonarny system nauczania.
Szczegółowe procedury i zasady obowiązujące w szkole zostaną ogłoszone w korespondencji z rodzicami i uczniami, w dzienniku elektronicznym, na stronie i na facebooku szkoły oraz w budynku szkoły przed 1 września.

Danuta Kuczyńska
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim