W dniach 20-24 marca z inicjatywy zespołu do spraw bezpieczeństwa oraz małego samorządu uczniowskiego został przeprowadzony kolorowy tydzień w klasach młodszych w SP nr 1 w Brześciu Kujawskim. Celem akcji było uświadomienie dzieciom, jak ważna w życiu każdego człowieka jest dbałość o własne zdrowie i kondycję fizyczną oraz

zwracanie uwagi na właściwe odżywianie się. Każdego dnia uczniowie ubierali się w odpowiednie kolory i przynosili na drugie śniadanie owoce lub warzywa w kolorze swojego stroju.

Poniedziałek 20 marca Kolor pomarańczowy Kolorowy zawrót głowy- smaczne sałatki.

Wszystkie klasy przygotowywały plakaty „ Co jemy, aby być zdrowym”- wystawa korytarz sztalugi.

Wtorek 21 marca Kolor Zielony-pierwszy dzień wiosny

Odbył się konkurs na najpiękniej przebraną panią wiosnę.Każda klasa wspaniale się przygotowała- były przepiękne wiosny, piosenki oraz zdrowe wiosenne kanapki. Większość naszych uczniów przygotowała wiosenny ogródek w klasie. Nie brakowało wspaniałej choreografii podczas prezentacji panien wiosen oraz wiosennych dekoracji. Pani dyrektor A. Gierszewska razem z p. M. Ziółkowską oraz opiekunem samorządu wręczały wszystkim klasom certyfikaty „Najpiękniejszej pani wiosny”.

Środa 22 marca Kolor biały- mleczny Promocja akcji szklanka mleka.

Tego dnia odbył się również konkurs na super zdrowy jadłospis- technika i forma dowolna. Odwiedzili nas również goście z firmy mleczarskiej KESEM- nie zabrakło nagród, degustacji zdrowych produktów oraz pogadanki o właściwościach mleka i produktów mlecznych- https://pl-pl.facebook.com/naszetwarogi/

Czwartek 23 marca Kolor niebieski

Dzień ten przygotowała p. M. Pawłowska- profilaktyka stomatologiczna Kl.I- praca plastyczna „Mój kubek i moja szczoteczka do zębów”. Kl.II- „Co trzeba jeść, aby zdrowe zęby mieć?”- praca plastyczna Kl.III- „Rymowanka stomatologiczna”- praca literacka.

Piątek 24 marca Kolor żółty

Na 3 godzinie lekcyjnej wszystkie dzieci udały się na dużą salę gimnastyczną- odbyły się wspólne zajęcia sportowe- aerobik- poprowadzone przez p .Wojciechowską. Zaproszona została i przedstawiona pani stomatolog Justyna Lisowska, która przyjmuje w gabinecie uczniów na terenie gimnazjum. Pani dyrektor Danuta Kuczyńska podsumowała cały tydzień zdrowia. Wręczyła również nagrody i dyplomy dla wszystkich klas zaangażowanych w tę wspaniałą inicjatywę. Wręczone zostały również nagrody za poszczególne konkursy: ortograficzny, kaligraficzny, stypendida, konkursy o tematyce stomatologicznej.

Serdeczne podziękowania ślę w stronę p.J.Wasierzyńskiej za pomoc w przygotowaniu oraz wszystkich wychowawców, uczniów oraz ich rodziców za tak ogromne zaangażowanie. Serdecznie zapraszam również do naszej galerii.