Klasa IIIb wraz z wychowawcą z wielkim zaangażowaniemwłączyła się w tym roku w akcję promocji czytelnictwa w naszej placówce.
Przez pierwsze miesiące nauki uczniowie naszej klasy prowadzili comiesięczny dzienniczek czytelniczy. Każdy skrupulatnie notował przeczytane książki i ich recenzje. Dla najlepszych czytelników czekały zawsze oceny celujące.
Na przełomie lutego i marca założyliśmy wiosenne drzewka - za każde przeczytane 15 minut dowolnej książeczki można na nich było przykleić listek lub kwiatek.
Ostatnio w naszej klasie gościliśmy panią Joannę Nowicką, które pracuje w Publicznej bibliotece w Kąkowej woli i Brześciu Kujawskim- jest to również mama naszej koleżanki z klasy. Pani Joasia przeczytała nam książkę o wesołym kocie. Przeprowadziliśmy z nią również wywiad dotyczący jej pracy w bibliotece. Serdecznie dziękujemy za przybliżenie cyztelniczej.

Zaraz po świętach w naszej klasie powstaje „Drzewko czytelnicze” na tablicy będziemy umieszczać listki z przeczytanymi przez Nas książkami. Najlepsi czytelnicy otrzymają 6, a mistrz czytania nagrodę specjalną oraz odznakę.

W środę cała nasza klasa podarowała naszej szkolnej bibliotece książeczki, które były u nas w klasie. Mamy nadzieje, że inni uczniowie zwłaszcza pierwszaki będą teraz nich korzystać.

Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów do czytania i rozpowszechniania różnorodnych akcji czytelniczych w swoich klasach.