Z inicjatywy pani dyrektor Danuty Kuczyńskiej nasza szkoła została zgłoszona do projektu pt. „Pszczółki – ekoprzyjaciółki” adresowanym do uczniów klas od I do III szkół podstawowych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. 9 maja w naszej szkole przedstawiciele uczniów kl.I-III mogli uczestniczyć we wspaniałych zajęciach poprowadzonych przez pszczelarza Adriana Stankiewicza.

W ramach przedsięwzięcia wykwalifikowani pszczelarze z regionu przybliżają, w sposób ciekawy i dostosowany do wieku dzieci, zagadnienia związane z pszczołami – ich rolą w ekosystemie, życiu i zwyczajach.
Zajęcia są interesującym sposobem uzupełnienia nauczania dzieci w dziedzinie edukacji przyrodniczej i ekologicznej.

Organizatorem projektu jest Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz. Projekt dofinansowany jest z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

Uczniowie podczas zajęć dowiedzieli się wiele ciekawych i interesujących zagadnień na temat życia pszczół i owadów. Wykonali również samodzielnie świece z wosku pszczelego.
Każdy z uczestników otrzymał słodkie upominki, breloczki oraz certyfikaty udziału.
Koordynator projektu w naszej szkole: pani Karolina Sawicka.