Wszyscy powinniśmy znać podstawowe przepisy i zasady bezpieczeństwa, a także wiedzieć, do jakich służb zwrócić się w razie potrzeby. Ważne, aby dzieci już od najmłodszych lat zdobywały wiedzę w tym zakresie.

Dlatego tradycją stały się już coroczne spotkania z policjantami, podczas których uczniowie klas I-III mogą dowiedzieć się tego, jak ważne jest bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym, szczególnie w drodze do szkoły i ze szkoly.

26 października 2017r. w ramach działań profilaktycznych wynikających z realizacji Szkolnego Programu Wychowawczego odbyło się spotkanie z policjantem pt. „Bezpieczeństwo na wagę złota”. W tym roku odwiedzili najmłodszych uczniów mł. asp. T. Pawikowski i sierż. szt. P. Nowacki.
Po powitaniu gości: Przewodniczącego Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych p. Ryszarda Szelezińskiego, członków Brzeskiej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów alkoholowych - p. Jolanty Jaranowskiej, p. Gizeli Gliszczyńskiej oraz p. Eugeniusza Golasińskiego, pani dyrektor Danuta Kuczyńska oddała głos uczniom klasy IIa i IIb, które to przedstawiły część artystyczną. Swój występ uczniowie uatrakcyjnili wesołymi piosenkami, dekoracją i strojami przygotowanymi przez panie wychowawczynie (p. J. Wasierzyńską, p. M. Pawłowską, p. K. Pawikowską).

W trakcie akademii 54 pierwszoklasistów otrzymało kamizelki i znaczki odblaskowe podarowane, jak co roku przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom oraz pani dyrektor za wsparcie tak wspaniałej inicjatywy.

Zobacz wideo

• Bezpieczeństwo na wagę złota_22