Dnia 13 października 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim odbyła się uroczystość przyjęcia uczniów klas pierwszych w poczet pełnoprawnych członków społeczności szkolnej. Tego dnia 54 uczniów klas pierwszych zdało swój pierwszy szkolny egzamin i zostalo pasowanych na uczniów szkoły.
Do uroczystości ślubowania uczniowie przygotowywali się pod czujnym okiem wychowawczyń – pani Z. Zdrojewskiej, pani M. Trząsalskiej i pani M. Pawikowskiej. Sumiennie od początku roku szkolnego uczyli się piosenek, wierszy, poznawali prawa i obowiązki ucznia.

Uczniowie przybyli do szkoły w strojach galowych i założyli tradycyjne birety. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: pani K. Gożycka przewodnicząca Rady Rodziców, rodzice, dziadkowie oraz rodzeństwo pierwszaków. Wszystkich zebranych powitała pani dyrektor Danuta Kuczyńska. Na początek skierowała do uczniów ciepłe słowa, witając ich wśród braci uczniowskiej. Następnie pierwszoklasiści zaprezentowali to, czego nauczyli się przez pierwsze tygodnie nauki. Najważniejszym punktem całej uroczystości było złożenie przez uczniów przysięgi. W niezwykle podniosłej atmosferze pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie pani dyrektor oraz pani wicedyrektor dokonały za pomocą symbolicznego miecza pasowania na ucznia. Ten symboliczny gest oznaczał, że dzieci zostają włączone do społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim. Na zakończenie uroczystości klasa IIIb pod opieką pani Agnieszki Kaczmarek przedstawiła krótki montaż słowno-muzyczny skierowany do nauczycieli z okazji swięta Dnia Edukacji Narodowej.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.