Gdyby co dziesiąty mieszkaniec Ziemi potrafił udzielać pierwszej pomocy, ocaliłoby to milion ludzi rocznie.

W ramach Programu Edukacyjnego Ratujemy i Uczymy Ratować pani Magdalena Ziółkowska przeprowadziła szkolenie w klasie II a.
Uczniowie wzięli udział w nauce resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Dzieci, w formie praktycznych ćwiczeń, nauczyły się jak bezpiecznie i skutecznie pomóc osobie poszkodowanej.

Podczas dwugodzinnych zajęć, uczniowie przypomnieli sobie numery telefonów alarmowych, nauczyli się wzywać pomoc do osoby poszkodowanej, sprawdzać jej przytomność oraz układać ją w pozycję boczną ustaloną.

Wykorzystując manekin MiniAnna dzieci uczyły się, jak pomóc rannemu, który nie oddycha. Wszyscy zapamiętali, że należy wykonać 2 oddechy ratownicze i dokonać 30 ucisków klatki piersiowej.

Podsumowaniem zajęć był egzamin, który sprawdzał zdobyte umiejętności. Wszyscy uczniowie udowodnili, że są godni tytułu „Małych ratowników”.
Dzięki oswajaniu się z tak ważnymi zagadnieniami, kształtowane są właściwe nawyki, a pierwsza pomoc dla młodszych dzieci staje się czymś naturalnym.

W szkoleniu wykorzystano materiały dydaktyczne przekazane przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy m.in. podręczniki do nauki pierwszej pomocy, manekiny MiniAnna i LittleAnna.