Obiecuję, że będę starał się
być dobrym uczniem i kolegą.
Chcę słuchać i szanować nauczycieli.
Uczyć się tego, co mądre i piękne.

Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem w życiu zarówno dziecka jak i jego rodziców. Każdy mały człowiek z niepokojem, pewną obawą, ale i z olbrzymim zainteresowaniem przekracza próg szkoły. Ogromne przeżycie stanowi dla maluchów pierwsza szkolna uroczystość - ślubowanie pierwszoklasistów.
Przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów "Jedynki" odbyło się 12 października. Tego dnia 49 uczniów zdało swój pierwszy egzamin i zostało włączonych w szkolną społeczność. Gości przywitała pani dyrektor Danuta Kuczyńska. Oprócz niezwykle podekscytowanych rodziców małych bohaterów, tego dnia uroczystość zaszczycili między innymi: p. Monika Przeborowska i p. Sławomir Romkowski reprezentujący firmę LPP, p. Tomasz Chymkowski Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta, p. Katarzyna Pawłowska oraz przewodnicząca Rady Rodziców p. Katarzyna Gorzycka, a także babcie i dziadkowie uczniów.

Do uroczystości ślubowania uczniowie przygotowywali się pod czujnym okiem wychowawczyń – pani Agnieszki Kaczmarek oraz Ewy Kurant. Pierwszoklasiści uczyli się piosenek, wierszy, poznawali prawa i obowiązki ucznia. Przed pasowaniem pani dyrektor życzyła uczniom wytrwałości w pracy oraz tego, by lata spędzone w murach naszej szkoły były czasem pełnym radości, wspólnej zabawy i nauki, która stanie się kluczem do sukcesów w przyszłości – tych szkolnych i prywatnych! Po tych słowach nastąpiło złożenie przez uczniów przysięgi. Po ślubowaniu każdy dostąpił zaszczytu Pasowania na Ucznia dokonanego symbolicznym mieczem przez panią dyrektor Danutę Kuczyńską, panią wicedyrektor Anitę Gierszewską oraz pana wicedyrektora Mariusza Czyżniejewskiego.

Ten symboliczny gest oznaczał, że dzieci zostają włączone do społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Łokietka w Brześciu Kujawskim. Na zakończenie uroczystości klasa IIIb przedstawiła krótki montaż słowno-muzyczny skierowany do nauczycieli z okazji Święta Dnia Edukacji Narodowej. Za organizację ceremonii ślubowania odpowiedzialne były pani Małgorzata Pawłowska i Klaudia Pawikowska – opiekunowie Samorządu Uczniowskiego klas I-III, pani Eewelina Agacka, Małgorzata Domagalska oraz Elżbieta Izydorkiewicz – opiekunowie Samorządu klas IV-VIII i oddziałów gimnazjalnych. Piękny wystrój sali zapewniły p. Joanna Wasierzyńska oraz Klaudia Pawikowska.

Na zakończenie uroczystości pierwszoklasiści zostali obdarowani mnóstwem upominków ufundowanych przez firmę LPP oraz Urząd Miasta i Gminy w Brześciu Kujawskim po czym otrzymali Akt Pasowania na Ucznia i udali się do klas na słodki poczęstunek by celebrować dla nich ten ważny dzień z najbliższymi.

Wszystkim Pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów! Niech zapał do nauki nigdy Was nie opuszcza, a radości dzieciństwa towarzyszy uśmiech i dobry humor!