Wszyscy powinniśmy znać podstawowe przepisy i zasady bezpieczeństwa, a także wiedzieć, do jakich służb zwrócić się w razie potrzeby. Ważne, aby dzieci już od najmłodszych lat zdobywały wiedzę w tym zakresie.

Dlatego tradycją stały się już coroczne spotkania z policjantami, podczas których uczniowie klas I-III mogą dowiedzieć się tego, jak ważne jest bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym, szczególnie w drodze do szkoły i ze szkoły, do jakich wskazówek należy się zastosować, aby uniknąć zagrożeń.

19 października 2018r. w ramach działań profilaktycznych wynikających z realizacji Szkolnego Programu Wychowawczego odbyło się spotkanie z policjantem pt. „Bez odblasków o zmroku, nie robię nawet kroku”. W tym roku najmłodszych uczniów odwiedził dzielnicowy Brześcia Kujawskiego asp. sztab. Robert Wójtowicz.
Po powitaniu gości: ks. prałata Ireneusza Juszczyńskiego, byłego komendanta brzeskiej Policji Henryka Marczewskiego, przewodniczącego Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych p. Ryszarda Szelezińskiego, członków Brzeskiej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów alkoholowych - p. Gizeli Gliszczyńskiej oraz p. Eugeniusza Golasińskiego, p. Tomasza Chymkowskiego Naczelnika Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta, p. Magdaleny Mierzwickiej, pani dyrektor Danuta Kuczyńska oddała głos uczniom klasy IIa i IIb.

Pod czujnym okiem: p. Marii Trząsalskiej i p. Zyty Zdrojewskiej dzieci przygotowały wspaniałą część artystyczną, podczas której mogliśmy dowiedzieć się, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić się w domu oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń. Swój występ uczniowie uatrakcyjnili wesołymi piosenkami, dekoracją i strojami przygotowanymi przez panie wychowawczynie.

Na zakończenie dzielnicowy Robert Wójtowicz zabrał głos i odniósł się szczególnie do zasad ruchu drogowego i zachowania bezpieczeństwa w drodze do szkoły i ze szkoły. W trakcie akademii 49 pierwszoklasistów otrzymało kamizelki odblaskowe podarowane, jak co roku przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom oraz pani dyrektor za wsparcie tak wspaniałej inicjatywy.