A A A

Na przełomie października i listopada 2017 r. biblioteka szkolna wzbogaciła się o 993 pozycje książkowe. Fundusze na zakup pozyskano dzięki rządowemu programowi funkcjonującemu pod nazwą NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA. Aby uzyskać pieniądze, do organu prowadzącego został złożony stosowny wniosek, który władze miasta pozytywnie zaopiniowały.

Dzięki tym działaniom na zakup książek otrzymaliśmy niebagatelną kwotę- 15000 tys. zł. Od połowy września zaczęły się intensywne działania związane z zakupami. Wcześniej trwały konsultacje z nauczycielami, uczniami i Radą Rodziców. Zakupy uwzględniały lektury wg nowej podstawy programowej, a zatem są także nowe tytuły dla uczniów klas 7, a nawet klas 8.

Jako ciekawostkę podamy, iż średnia kwota jednej książki to 15,10. Najtańsza zakupiona książka kosztowała 2,59 - „Katarynka”, zaś najdroższa „Powstanie Warszawskie- fakty, daty, fotografie” – 50 zł. Poza lekturami biblioteka oferuje szereg nowości. Jest seria książek o Neli podróżniczce, niezwykłym kocie Cukierku czy Zosi z ulicy Kociej. Starszym czytelnikom polecamy wszystkie części „Magicznego drzewa” A. Maleszki lub „Wiedźmina” A. Sapkowskiego.

Na uwagę na pewno zasługują publikacje dotyczące Polskiego Państwa Podziemnego i Powstania Warszawskiego. Po pierwsze są one istotne ze względu na wartość historyczną, a po drugie przydatne ze względu na wdrożony (w naszej szkole) w bieżącym roku szkolnym projekt BohaterON- czyli włącz historię.

Jesteśmy pewne, iż każdy czytelnik znajdzie książkę, która go zainteresuje, dostarczy mu dużo emocji, wzruszy albo rozbawi.
Zachęcamy do czytania!
Zapraszamy do biblioteki szkolnej!

comments

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Władysława Łokietka
ul. Królewska 21, 87-880 Brześć Kujawski
tel./fax 54 252 15 26
e-mail: sp1@brzesckujawski.pl
www: http://sp1.brzesckujawski.pl

Copyright © 2009-2016. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Łokietka w Brześciu Kujawskim. Designed by BSK

Joomla Templates by Joomla-Monster.com