• 1
  • 2
  • 3
  • 4
A A A

Dziś szkole potrzebne są rozwiązania mobilne, dające możliwość elastycznego zarządzania procesem dydaktycznym. Daje to pełną elastyczność przeprowadzenia zajęć w różnych salach, pracy projektowej poza terenem szkoły.

Dnia 22 września 2017 roku Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku udostępniło pierwszą pracownię mobilną. W trosce o poziom nauczania w szkole umowę o nieodpłatne użytkowanie pracowni dydaktycznej podpisał burmistrz Brześcia Kujawskiego pan Wojciech Zawidzki. Pracownia została przekazana w obecności dyrektora szkoły pani Danuty Kuczyńskiej. Według umowy, pracownia mobilna została nam wypożyczona na pół roku, jednak mamy nadzieję, że umowę tę będzie można przedłużyć, a może w przyszłości nawet kupić ten zastaw dla naszej szkoły.

Nowoczesna pracownia przyrodnicza, w którą nasza szkoła została wyposażona, to jeden z elementów projektu „e-Usługi-e-Organizacja, moduł e- Edukacja”. W skład pracowni wchodzą m.in.: kamera, mikroskop, aparat fotograficzny oraz komputery przenośne wraz z oprogramowaniem do dydaktycznych zestawów pomiarowych, takich jak: pomiar temperatury, światła, natężenia prądu, ciśnienia, wilgotności, pH oraz dwutlenku węgla i tlenu. Czujniki służą do bezpośredniej obserwacji zjawisk przyrodniczych, dokonywania pomiarów i ich dokumentowania, a lekcje prowadzone z wykorzystaniem nowoczesnych technologii będą rozwijać kreatywność, umiejętność dokonywania analiz i pracy zespołowej.

Nauczyciele naszej placówki zostali również przeszkoleni do obsługi pracowni. Bardzo ją sobie chwalili. Teraz jest już w szkole, jest jeszcze testowana, ale można z niej korzystać na lekcjach oraz zajęciach pozalekcyjnych.

Pracownia mobilna w szkole to rozwiązanie, które czyni z niej nowoczesną i otwartą placówkę na zmiany. Pozwala uczniom zdobywać wiedzę w efektywny sposób, a nauczycielom daje do ręki narzędzia ułatwiające pracę oraz umożliwia prowadzenie zajęć innowacyjnymi metodami.

 

comments

Dodaj komentarz

Pisanie komentarzy oznacza akceptację regulaminu.


Kod antyspamowy
Odśwież

 

orly

dzien patrona 22

 

 

jas 21

 

 Dzień Nauczyciela
 

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Władysława Łokietka
ul. Królewska 21, 87-880 Brześć Kujawski
tel./fax 54 252 15 26
e-mail: sp1@brzesckujawski.pl
www: http://sp1.brzesckujawski.pl

Copyright © 2009-2016. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Łokietka w Brześciu Kujawskim. Designed by BSK

Joomla Templates by Joomla-Monster.com