Z ostatniej chwili

II-III oddziału gimnazjalnego
o godz. 1000

Szanowni Państwo!
Projekt naszej WZOROWEJ ŁAZIENKI bierze udział w konkursie.
Zapraszamy do głosowania - poprzez kliknięcie w link, lub skopiowanie adresu do swojej przeglądarki https://www.wzorowalazienka.pl/galeria/1396

Głosy można oddawać codziennie do 21.06.2018 r.!!!!
Możecie zwiększyć szansę na wygranie konkursu. Jak? Na dwa sposoby:

100 lecie szkoły

Film promujący nsze miasto
Zobacz film stworzony przez uczniów naszej szkoly
Posiadamy certyfikat zadowolengo konsumenta

Dziś szkole potrzebne są rozwiązania mobilne, dające możliwość elastycznego zarządzania procesem dydaktycznym. Daje to pełną elastyczność przeprowadzenia zajęć w różnych salach, pracy projektowej poza terenem szkoły.

Dnia 22 września 2017 roku Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku udostępniło pierwszą pracownię mobilną. W trosce o poziom nauczania w szkole umowę o nieodpłatne użytkowanie pracowni dydaktycznej podpisał burmistrz Brześcia Kujawskiego pan Wojciech Zawidzki. Pracownia została przekazana w obecności dyrektora szkoły pani Danuty Kuczyńskiej. Według umowy, pracownia mobilna została nam wypożyczona na pół roku, jednak mamy nadzieję, że umowę tę będzie można przedłużyć, a może w przyszłości nawet kupić ten zastaw dla naszej szkoły.

Nowoczesna pracownia przyrodnicza, w którą nasza szkoła została wyposażona, to jeden z elementów projektu „e-Usługi-e-Organizacja, moduł e- Edukacja”. W skład pracowni wchodzą m.in.: kamera, mikroskop, aparat fotograficzny oraz komputery przenośne wraz z oprogramowaniem do dydaktycznych zestawów pomiarowych, takich jak: pomiar temperatury, światła, natężenia prądu, ciśnienia, wilgotności, pH oraz dwutlenku węgla i tlenu. Czujniki służą do bezpośredniej obserwacji zjawisk przyrodniczych, dokonywania pomiarów i ich dokumentowania, a lekcje prowadzone z wykorzystaniem nowoczesnych technologii będą rozwijać kreatywność, umiejętność dokonywania analiz i pracy zespołowej.

Nauczyciele naszej placówki zostali również przeszkoleni do obsługi pracowni. Bardzo ją sobie chwalili. Teraz jest już w szkole, jest jeszcze testowana, ale można z niej korzystać na lekcjach oraz zajęciach pozalekcyjnych.

Pracownia mobilna w szkole to rozwiązanie, które czyni z niej nowoczesną i otwartą placówkę na zmiany. Pozwala uczniom zdobywać wiedzę w efektywny sposób, a nauczycielom daje do ręki narzędzia ułatwiające pracę oraz umożliwia prowadzenie zajęć innowacyjnymi metodami.