Nasza szkoła

Warsztaty z doradztwa...

Dnia 11 października 2017 roku uczniowie klasy 7b i 7c wzięli udział w warsztatach z doradztwa zawodowego w KP CEN we Włocławku. Opiekunem wycieczki...

Sportowe sukcesy naszych...

W sztafetowych biegach przełajowych w finale powiatu w dniu 17 X 2017 r. w Boniewie dziewczęta naszej szkoły w składzie: Weronika Molenda VIc, Julia...

Mistrzostwa Powiatu w Piłce...

W dniu 10 października na boisku naszej szkoły zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Chłopców. Zawody te zostały zrealizowane...

Moja wymarzona bryka…

Z okazji Dnia Chłopaka w Świetlicy Szkolnej został przeprowadzony konkurs plastyczny pt.: „Moja wymarzona bryka”. Zadaniem...

Gogoterapia

W tym roku w naszej szkole rozpoczęły się zajęcia dogoterapii. Już od początku października zaczęła nas odwiedzać Pani Aneta Domżał-certyfikowany...

Uroczyste świętowanie Dnia...

12 października społeczność naszej szkoły rozpoczęła uroczyste świętowanie Dnia Edukacji Narodowej, który w tym roku wypada w sobotę. To...

„Szkolne świętowanie...”

Ważnym wydarzeniem dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim jest Święto Patrona. Obchodziliśmy je 27 września 2017 r. w rocznicę zwycięskiej...

Pracownia mobilna w Szkole...

Dziś szkole potrzebne są rozwiązania mobilne, dające możliwość elastycznego zarządzania procesem dydaktycznym. Daje to pełną elastyczność...

Las wita nas - grzybobranie...

21 września 2017r. klasa IIb i IIIc wraz z paniami M. Pawłowską, M. Dryś i K. Pawikowską pojechały na wycieczkę do lasu w Józefowie....

Rozpoczęcie roku szkolnego...

Witaj szkoło...Bardzo szybko minęły wakacje, pełne beztroski i zabawy. Po raz kolejny zabrzmiał dzwonek w murach naszej szkoły, zapowiadający czas...

VII Światowy Dzień Tabliczki...

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia – ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU !   29 września 2017 roku w naszej szkole odbędzie się jednodniowe Święto...

Pierwsze sukcesy w roku...

Ogólnopolski konkurs plastyczno - literacki "Na skrzydłach przyjaźni". W roku szkolnym 2016/2017 Szkoła Podstawowa nr 1 po raz kolejny...

Uroczyste zakończenie roku...

Wszystko w życiu ma swój czas. Jest czas rzucania kamieni i czas ich zbierania, czas szukania i czas tracenia, czas spotkań i czas rozstań.23...

You can read

6 czerwca 2017r. w naszej szkole odbył się konkurs "I CAN READ" sprawdzający umiejętność uczniów czytania w języku angielskim. Konkurs...

Grammar is easy

W marcu w naszej szkole odbył się konkurs "GRAMMAR IS EASY" sprawdzający wiedzę uczniów w stosowania konstrukcji gramatycznych w praktyce. W...

Nowe zdjęcia w galerii

Nowe zdjęcia w galerii   Już są - nowe zdjęcia w naszej galerii! Nie zapomnij ich zobaczyć. Wejdź na stonę Galerii w naszym serwisie lub...

A A A

Dziś szkole potrzebne są rozwiązania mobilne, dające możliwość elastycznego zarządzania procesem dydaktycznym. Daje to pełną elastyczność przeprowadzenia zajęć w różnych salach, pracy projektowej poza terenem szkoły.

Dnia 22 września 2017 roku Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku udostępniło pierwszą pracownię mobilną. W trosce o poziom nauczania w szkole umowę o nieodpłatne użytkowanie pracowni dydaktycznej podpisał burmistrz Brześcia Kujawskiego pan Wojciech Zawidzki. Pracownia została przekazana w obecności dyrektora szkoły pani Danuty Kuczyńskiej. Według umowy, pracownia mobilna została nam wypożyczona na pół roku, jednak mamy nadzieję, że umowę tę będzie można przedłużyć, a może w przyszłości nawet kupić ten zastaw dla naszej szkoły.

Nowoczesna pracownia przyrodnicza, w którą nasza szkoła została wyposażona, to jeden z elementów projektu „e-Usługi-e-Organizacja, moduł e- Edukacja”. W skład pracowni wchodzą m.in.: kamera, mikroskop, aparat fotograficzny oraz komputery przenośne wraz z oprogramowaniem do dydaktycznych zestawów pomiarowych, takich jak: pomiar temperatury, światła, natężenia prądu, ciśnienia, wilgotności, pH oraz dwutlenku węgla i tlenu. Czujniki służą do bezpośredniej obserwacji zjawisk przyrodniczych, dokonywania pomiarów i ich dokumentowania, a lekcje prowadzone z wykorzystaniem nowoczesnych technologii będą rozwijać kreatywność, umiejętność dokonywania analiz i pracy zespołowej.

Nauczyciele naszej placówki zostali również przeszkoleni do obsługi pracowni. Bardzo ją sobie chwalili. Teraz jest już w szkole, jest jeszcze testowana, ale można z niej korzystać na lekcjach oraz zajęciach pozalekcyjnych.

Pracownia mobilna w szkole to rozwiązanie, które czyni z niej nowoczesną i otwartą placówkę na zmiany. Pozwala uczniom zdobywać wiedzę w efektywny sposób, a nauczycielom daje do ręki narzędzia ułatwiające pracę oraz umożliwia prowadzenie zajęć innowacyjnymi metodami.

 

Dodaj komentarz

Pisanie komentarzy oznacza akceptację regulaminu.


Kod antyspamowy
Odśwież

Strona wykorzystuje pliki cookies i podobnych technologii, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Polityka Prywatności