"Bóg się rodzi,
moc truchleje..."

W dniu 19 grudnia 2016r. odbyła się w naszej szkole uroczysta Wigilia Samorządowa. Została ona zorganizowana pod kierunkiem opiekuna Samorządu Uczniowskiego – p. Lidii Kani i pedagoga szkolnego p. Anny Sobczak.
Pani Beata Stawska – Kostrzak

przygotowała uczniów do występu o tematyce bożonarodzeniowej, wiersze zostały przeplecione tradycyjnymi kolędami wykonanymi przez uzdolnionych artystów z klas IV – VI. Montaż rozpoczął się przepiękną kolędą "O gwiazdo betlejemska..." zaśpiewaną i zagraną przez Izabelę Wawrzyniak, następnie świąteczne melodie zaprezentowały na różnych instrumentach uczennice: Zuzanna Czajkowska, Karolina Gralak i Julia Koprowska.
Po występie życzenia świąteczne złożyli nasi goście: Ksiądz Prałat Ireneusz Juszczyński, Panie Dyrektor Danuta Kuczyńska i Anita Gierszewska oraz przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego klas młodszych wraz z opiekunem Panią Karoliną Sawicką. Następnie wszyscy zebrani podzielili się opłatkiem. Wypowiedziane do siebie nawzajem ciepłe słowa przybliżyły nas do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.
W trakcie uroczystości uczniowie śpiewali kolędy i częstowali się przygotowanym przez rodziców posiłkiem.
Na zakończenie Ksiądz Prałat Ireneusz Juszczyński i Pani Dyrektor Danuta Kuczyńska wręczyli przewodniczącym klas opłatek przeznaczony na Wigilie Klasowe.
Zbliżający się Chrystus i tajemnica nocy betlejemskiej pozwoliły rozstać się zgromadzonym w zadumie i radości goszczącej w sercach.