Nasza szkoła otrzymała podziękowanie za udział w ogólnopolskiej akcji społeczno – edukacyjnej ŻONKILE upamiętniającej 78. rocznicę powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej,

a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Jest to akcja organizowana od 2013 roku przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
Uczniowie klas piątych i szóstych obejrzeli film „Będę pisać”, który ukazuje losy dwójki żydowskich nastolatków. Ich historię poznaje współczesna dziewczyna z Muranowa, której telefon nawiedza duch z przeszłości. Wspólnie z nią przenosimy się do dawnej Warszawy. Obserwujemy codzienne życie bohaterów przed wojną i po jej wybuchu.
Natomiast uczniowie klas siódmych i ósmych film "Muranów - Dzielnica Północna". Jest to film zrealizowany w stylistyce youtuberskiej i zawiera animacje oraz archiwalne filmy i fotografie. Młoda warszawska Żydówka, zabiera widzów w multimedialną podróż po różnych miejscach Muranowa i opowiada najważniejsze historie z nim związane z okresu ostatnich stuleci.
Akcji ŻONKILE od początku towarzyszy hasło „Łączy nas pamięć” – pamięć połączyła nas i w tym roku, choć nietypowo, bo wirtualnie.