efs logo

Dnia 15 kwietnia 2019 r. zakończyły się zapisy chętnych dzieci do projektu pn.: „Klub Młodzieżowy ZIELONA WYSPA – zajęcia sportowo-rekreacyjne”, realizowanego przez Gminę Brześć Kujawski w Szkole Podstawowej nr 1,

współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi priorytetowej 11. Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność, Działania 11.1 Włączenie społeczne na obszarach objętych LSR Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014-2020.

Po przeprowadzeniu rekrutacji, wyłoniono 20 uczestników, w tym: 16 osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym oraz 4 osoby z ich otoczenia.

Projekt będzie polegać na prowadzeniu zajęć o charakterze sportowo-rekreacyjnym oraz indywidualne zajęcia z logopedą. W godzinach funkcjonowania klubu będzie obecna osoba prowadząca klub młodzieżowy, która pomoże dzieciom nadrabiać zaległości szkolne oraz w nauce.

Klub młodzieżowy będzie funkcjonował zgodnie z minimalnymi standardami Klubu młodzieżowego. Uczestnikami będą dzieci i młodzież w wieku od 6 do 18 lat zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym oraz otoczenie osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Zajęcia będą wzmacniać poczucie własnej wartości i dostarczać pozytywnych wzorców zachowań, a także zapewniać bezpieczne formy spędzania czasu wolnego, rozwój talentów i zainteresowań. Zajęcia zwiększą umiejętność uczenia się dzieci, świadomość i ekspresję kulturalną. Osoby prowadzące zajęcia zatrudnione w ramach klubu młodzieżowego będą posiadali odpowiednie wykształcenie i doświadczenie w pracy z dziećmi. Prowadzenie zajęć ma na celu aktywną integracje dzieci i młodzieży, w tym zajęć o charakterze wychowawczym i profilaktycznym.

Celem projektu jest wzrost aktywności uczniów, rozwój zainteresowań, pasji, uzdolnień, umiejętności przydatnych w życiu; sport, muzyka, kultura, rekreacja.

Po odbyciu się zajęć w klubie zostanie zorganizowany konkurs z nagrodami dla wszystkich uczestników.