efs logo

Zielona Wyspa

W dniach 30 czerwca – 6 lipca 2019 r. odbył się wyjazd uczestników projektu pn.: „Klub Młodzieżowy ZIELONA WYSPA – zajęcia sportowo-rekreacyjne” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi priorytetowej 11. Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność, Działania 11.1 Włączenie społeczne na obszarach objętych LSR Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014-2020, na Zieloną Szkołę, w Borach Tucholskich, nad jezioro Piaseczno, woj. kujawsko-pomorskie.

Podczas tygodniowego pobytu dzieci korzystały z różnorodnych form ruchu, zajęć plastycznych i muzycznych oraz rozwijających kreatywność. Odbywały się konkursy tańca, wybory miss i mistera kolonii, konkurs robienia fryzur, wyprawy terenowe. Uczestnicy korzystali z kąpieli w jeziorze i w basenie krytym, zostało zorganizowane ognisko połączone z konkursem piosenki, czas umiliło też wykonywanie baniek mydlanych różnej wielkości, rysowanie postaci z opisami. W wolnym czasie dzieci korzystały z gier i zabaw planszowych oraz uczestniczyły w grach i zabawnych ruchowych, podczas których można było sprawdzić swoje umiejętności i zostać mistrzem danej dyscypliny. Dzień rozpoczynał się od gimnastyki porannej przy znanej i lubianej piosence króla Juliana "Wyginam śmiało ciało" , następnie sprzątano domki, które oceniała komisja czystości i po śniadaniu rozpoczynały się planowane zajęcia.

Przez cały pobyt dzieci zbierały punkty za dobre zachowanie, pomaganie sobie wzajemnie i rozwiązywanie problemów między sobą.